Senarai Penuh Nama Calon Parlimen PRU13 – BN, PKR, PAS & DAP

Jangan lupa pada 20 April ini akan berlangsungnya sesi penamaan calon Pilihan Raya Umum ke 13 2013, dibawah ini Senarai Penuh Nama Calon Parlimen PRU13 – BN, PKR, PAS & DAP. Tinggal beberapa hari sahaja lagi untuk kita mengundi,  marilah sama-sama menunaikan tanggungjawab kita kepada negara tercinta.

Negeri Perlis

  • P 001 – Padang Besar -Azamhari Mahmood (PAS), Zahidi Zainol Abidin (BN)
  • P 002 – Kangar – Dr Juanda Jaya (KEADILAN), Shaharuddin Ismail (BN)
  • P 003 – Arau – Tuan Guru Haron Din (PAS), Shahidan Kassim (BN)

Negeri Kedah

  • P 004 – Langkawi – Nawawi Ahmad (BN)
  • P 005 – Jerlun – Othman Aziz (BN)
  • P 006 – Kubang Pasu – Johari Baharom (BN)
  • P 007 – Padang Terap – Mohd Nasir Zakaria (PAS), Mahdzir Khalid (BN)
  • P 008 – Pokok Sena – Mahfuz Omar (PAS), Shahlan Ismail (BN)
  • P 009 – Alor Setar – Gooi Hsiau Leung (KEADILAN), Chor Chee Heung (BN)
  • P 010 – Kuala Kedah – Dr Azman Ismail (KEADILAN), Dr. Zaki Zamani Abdul Rashid (BN)
  • P 011 – Pendang – Mohamad Sabu (PAS), Othman Abdul (BN)
  • P 012 – Jerai – Mohd Firdaus Jaafar (PAS), Jamil Khir (BN)
  • P 013 – Sik – Dr. Mansor Abdul Rahman (BN)
  • P 014 – Merbok – Nor Azrina Surip (KEADILAN), Dr. Ismail Daud (BN)
  • P 015 – Sungai Petani – Johari Abdul (KEADILAN), Shamsul Anuar Ismail (BN)
  • P 016 – Baling – Brig Jen (B) Mohd Najmi Ahmad (PAS), Abdul Azeez Abdul Rahim (BN)
  • P 017 – Padang Serai – N Surendran (KEADILAN), Heng Seai Kie (BN)
  • P 018 – Kulim-Bandar Baharu – Saifuddin Nasution Ismail (KEADILAN), Abdul Aziz Sheikh Fadzir (BN)

 

Negeri Kelantan

  • P 019 – Tumpat – Kamaruddin Jaffar (PAS), Mansor Salleh (BN)
  • P 020 – Pengkalan Chepa – Dali Husin (BN)
  • P 021 – Kota Bharu – Takiyuddin Hassan (PAS), Mohamad Fatmi Che Salleh (BN)
  • P 022 – Pasir Mas – Siti Zailah Mohd Yusof (PAS), Che Johan Che Pa (BN)
  • P 023 – Rantau Panjang – Abdul Fatah Haron (PAS), Ghazali Ismail (BN)
  • P 024 – Kubang Kerian – Mumtaz Md Nawi (PAS), Anuar Safian (BN)
  • P 025 – Bachok – Ariffin Mahmod (PAS), Awang Adek Hussin (BN)
  • P 026 – Ketereh – Ab Aziz Abdul Kadir (KEADILAN), Annuar Musa (BN)
  • P 027 – Tanah Merah – Dr Nik Saidina Nik Omar (PAS ), Ikmal Hisham Abdul Aziz (BN)
  • P 028 – Pasir Puteh – Tuan Mustaffa Tuan Mat (BN)
  • P 029 – Machang – Dr Wan Zawawi Wan Ismail (KEADILAN), Ahmad Jazlan Yaakub (BN)
  • P 030 – Jeli – Abdullah Yaacob (PAS), Mustapa Mohamed (BN)
  • P 031 – Kuala Krai – Dr Mohd Hatta Ramli (PAS), Tuan Aziz Tuan Hamat (BN)
  • P 032 – Gua Musang – Tengku Razaleigh (BN)

Negeri Terengganu

  • P 033 – Besut – Idris Jusoh (BN)
  • P 034 – Setiu – Che Mohamad Zulkifly Jusoh (BN)
  • P 035 – Kuala Nerus – Dr Khairuddin At-Takiri (PAS), Mohd Nasir Ibrahim Fikri (BN)
  • P 036 – Kuala Terengganu – Raja Kamarul Bahrin Shah Raja Ahmad (PAS), Zuber Embong (BN)
  • P 037 – Marang – Tuan Guru Abdul Hadi Awang (PAS), Yahya Khatib Mohamad (BN)
  • P 038 – Hulu Terengganu – Jailani Johari (BN)
  • P 039 – Dungun – Wan Hassan Mohd Ramli (PAS), Rosli Mat Hassan (BN)
  • P 040 – Kemaman – Azan Ismail (KEADILAN), Ahmad Shabery Cheek (BN)

Negeri Pulau Pinang

  • P 041 – Kepala Batas – Afnan Hamimi Taib Azamudden (PAS), Rezaal Merican (BN)
  • P 042 – Tasek Gelugor – Shabudin Yahaya (BN)
  • P 043 – Bagan – Lim Guan Eng (DAP), David Chua Teik Siang (BN)
  • P 044 – Permatang Pauh – Anwar Ibrahim (KEADILAN), Mazlan Ismail (BN)
  • P 045 – Bukit Mertajam – Chong Eng (DAP), Gui Guat Lye (BN)
  • P 046 – Batu Kawan – Dr P Ramasany (DAP), N. Gobalakrishnan (BN)
  • P 047 – Nibong Tebal – Dr Mansor Othman (KEADILAN), Zainal Abidin Osman (BN)
  • P 048 – Bukit Bendera – Koay Teng Hai (DAP), Teh Leong Meng (BN)
  • P 049 – Tanjong – Chow Kon Yeow (DAP), Ng Song Kheng (BN)
  • P 050 – Jelutong – Ooi Chuan Aun (DAP), Ng Fook On (BN)
  • P 051 – Bukit Gelugor – Karpal Singh (DAP), Teh Beng Yeam (BN)
  • P 052 – Bayan Baru – Sim Tze Tzin (KEADILAN), Tang Heap Seng (BN)
  • P 053 – Balik Pulau – Mohamad Bakhtiar Wan Chik (KEADILAN), Dr. Hilmi Yahaya (BN)

Negeri Perak

  • P 054 – Gerik – Norhayati Kassim (PAS), HASBULLAH OSMAN (BN)
  • P 055 – Lenggong – Razman Zakaria (PAS), SHAMSUL ANUAR NASARAH (BN)
  • P 056 – Larut – Fauzi Shaari (PAS), HAMZAH ZAINUDDIN (BN)
  • P 057 – Parit Buntar – Dr Mujahid Yusof Rawa (PAS), MOHD GHADAFFI (BN)
  • P 058 – Bagan Serai – Dr Muhammad Nur Manuty (KEADILAN), DR NOR AZMI GHAZALI (BN)
  • P 059 – Bukit Gantang – ISMAIL SAFIAN (BN)
  • P 060 – Taiping – Nga Kor Ming (DAP), TAN LIAN HOE (BN)
  • P 061 – Padang Rengas – Dr Meor Ahmad Isharra Ishak (KEADILAN), MOHD NAZRI ABDUL AZIZ (BN)
  • P 062 – Sungai Siput – Dr Michael Jeyakumar (PSM), S.K Devamany (BN)
  • P 063 – Tambun – Siti Aishah Shaik Ismail (KEADILAN), AHMADHUSNI HANADZLAH (BN)
  • P 064 – Ipoh Timur – Thomas Su (DAP), Kat Wong Mei Yin (BN)
  • P 065 – Ipoh Barat – Wong Kah Woh (DAP), Cheng Wei Yee (BN)
  • P 066 – Batu Gajah – V Sivakumar (DAP), Loo Thin Tuck (BN)
  • P 067 – Kuala Kangsar – Drs Khalil Idham Lim (PAS), WAN MOHD KHAI-RIL (BN)
  • P 068 – Beruas – Ngeh Koo Ham (DAP), CHANG KO YOUN (BN)
  • P 069 – Parit – Mohamad Ismi Muhamad Taib (PAS), MOHD ZAIM ABU HASSAN (BN)
  • P 070 – Kampar – Lee Chee Leong (BN)
  • P 071 – Gopeng – Dr Lee Boon Chye (KEADILAN), Tan Chin Meng (BN)
  • P 072 – Tapah – M. Saravanan (BN)
  • P 073 – Pasir Salak – Mustafa Kamil Ayyub (KEADILAN), TAJUDDIN ABDUL RAHMAN (BN)
  • P 074 – Lumut – Laksamana Pertama (B) Imran Abdul Hamid (PAS), Kong Cho Ha (BN)
  • P 075 – Bagan Datoh – ZAHID HAMIDI (BN)
  • P 076 – Teluk Intan – M Manogaran (DAP), MAH SEW KEONG (BN)
  • P 077 – Tanjong Malim – Brig Jen (B) Abdul Hadi Abdul Khattab (PAS), Ong Ka Chua (BN)

Negeri Pahang

  • P 078 – Cameron Highlands – G. Palanivel (BN)
  • P 079 – Lipis – Mohamad Shahrum Osman (BN)
  • P 080 – Raub – Mohd Ariff Sabri Abd Aziz (DAP), Hoh Khai Mun (BN)
  • P 081 – Jerantut – Ahmad Nazlan Idris (BN)
  • P 082 – Indera Mahkota – Fauzi Abdul Rahman (KEADILAN), Wan Adnan Wan Mamat (BN)
  • P 083 – Kuantan – Fuziah Salleh (KEADILAN), Mohd. Suffian Awang (BN)
  • P 084 – Paya Besar – Murni Hidayah Anuar (KEADILAN), Abdul Manan Ismail (BN)
  • P 085 – Pekan – Fariz Musa (KEADILAN), DS Najib Razak (BN)
  • P 086 – Maran – Ismail Abd. Mutalib (BN)
  • P 087 – Kuala Krau – Ismail Mohamed Said (BN)
  • P 088 – Temerloh – Nasrudin Hassan (PAS), Saifuddin Abdullah (BN)
  • P 089 – Bentong – Wong Tack (DAP), Liow Tiong Lai (BN)
  • P 090 – Bera – Zakaria Abdul Hamid (KEADILAN), Ismail Sabri Yaakob (BN)
  • P 091 – Rompin – Jamaludin Jarjis (BN)

Negeri Selangor

  • P 092 – Sabak Bernam – Dr Abdul Aziz Bari (KEADILAN), Mohd. Fasiah Mohd Fakeh (BN)
  • P 093 – Sungai Besar – Noriah Kasnon (BN)
  • P 094 – Hulu Selangor – Khalid Jaafar (KEADILAN), P. Kamalanathan (BN)
  • P 095 – Tanjong Karang – Noh Omar (BN)
  • P 096 – Kuala Selangor – Dr Dzulkefly Ahmad (PAS), Irmohizam Ibrahim (BN)
  • P 097 – Selayang – William Leong Jee Ken (KEADILAN), Donald Lim Siang Chai (BN)
  • P 098 – Gombak – Azmin Ali (KEADILAN), Raman Ismail (BN)
  • P 099 – Ampang – Zuraida Kamaruddin (KEADILAN), Dr. Rozaidah Talib (BN)
  • P 100 – Pandan – Rafizi Ramli (KEADILAN), Garry Lim Chin Yee (BN)
  • P 101 – Hulu Langat – Adzhaliza Mohd. Nor (BN)
  • P 102 – Serdang – Teo Nie Ching (DAP), Yap Pian Hon (BN)
  • P 103 – Puchong – Gobind Singh Deo (DAP), A. Kohilan Pillay (BN)
  • P 104 – Kelana Jaya – Wong Chen (KEADILAN), Loh Seng Kok (BN)
  • P 105 – Petaling Jaya Selatan – Hee Loy Sian (KEADILAN), Seah Kok Fah (BN)
  • P 106 – Petaling Jaya Utara – Tony Pua Kiam Wee (DAP), Chew Hoong Ling (BN)
  • P 107 – Subang – Sivarasa Rasiah (KEADILAN), A. Prakash Rao (BN)
  • P 108 – Shah Alam – Khalid Samad (PAS), Zulkifli Noordin (BN)
  • P 109 – Kapar – G Manivannan (KEADILAN), A. Sakthivel (BN)
  • P 110 – Klang – Charles Anthony Santiago (DAP), Teh Kim Poo (BN)
  • P 111 – Kota Raja – Dr Siti Mariah Mahmud (PAS), . Murugesan (BN)
  • P 112 – Kuala Langat – Abdullah Sani (KEADILAN), Sharuddin Omar (BN)
  • P 113 – Sepang – Ir. Mohd. Zin Mohamed (BN)

Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

  • P 114 – Kepong – A Chandrakumanan (BN)
  • P 115 – Batu – Tian Chua (KEADILAN), Dr. Dominic Lau Hoe Chai (BN)
  • P 116 – Wangsa Maju – Dr Tan Kee Kwong (KEADILAN), Dr. Mohd Shafie Abdullah (BN)
  • P 117 – Segambut – Lim Lip Eng (DAP), Jayanthi Devi Balaguru (BN)
  • P 118 – Setiawangsa – Ibrahim Yaacob (KEADILAN), Ahmad Fauzi Zahari (BN)
  • P 119 – Titiwangsa – Ahmad Zamri Asa’ad Khuzaimi (PAS), Johari Abdul Ghani (BN)
  • P 120 – Bukit Bintang – Fong Kui Lun (DAP), Frankie Gan Joon Zin (BN)
  • P 121 – Lembah Pantai – Nurul Izzah Anwar (KEADILAN), Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin (BN)
  • P 122 – Seputeh – Ong Kian Ming (DAP), Nicole Wong Siaw Ting (BN)
  • P 123 – Cheras – Tan Kok Wai (DAP), Teoh Chee Hooi (BN)
  • P 124 – Bandar Tun Razak – Abdul Khalid Ibrahim (KEADILAN), Tan Kok Eng (BN)

Wilayah Persekutuan Putrajaya

  • P 125 – Putrajaya – Husam Musa (PAS), Tengku Adnan Tengku Mansor (BN)

Wilayah Persekutuan Labuan

  • P 166 – Labuan – Ibrahim Menudin (KEADILAN), Rozman Isli (BN)

Negeri Sembilan

  • P 126 – Jelebu – Aiman Athirah Al-Jundi (PAS), Zainuddin Hj Ismail (BN)
  • P 127 – Jempol – Wan Aishah Wan Ariffin (PAS), Md Isa Md Samad (BN)
  • P 128 – Seremban – John Fernandez (DAP), Yeow Chai Thiam (BN)
  • P 129 – Kuala Pilah – Nazeri Yunus (KEADILAN), Hasan b Malik (BN)
  • P 130 – Rasah – Anthony Loke Siew Fook (DAP), Teo Eng Kian (BN)
  • P 131 – Rembau – Khairy Jamaluddin (BN)
  • P 132 – Telok Kemang – Kamarul Baharin Abbas (KEADILAN), V. S Mogan (BN)
  • P 133 – Tampin – Zakaria Khalim (PAS), Shaziman b Abu Mansor (BN)

Negeri Melaka

  • P 134 – Masjid Tanah – Mas Emieyati Samsuddin (BN)
  • P 135 – Alor Gajah – Koh Nai Kwong (BN)
  • P 136 – Tangga Batu – Abu Bakar Mohd. Diah (BN)
  • P 137 – Bukit Katil – Shamsul Iskandar Md Akin (KEADILAN), Mohd. Ali Rustam (BN)
  • P 138 – Kota Melaka – Sim Tong Him (DAP), Yee Kok Wah (BN)
  • P 139 – Jasin – Ahmad Hamzah (BN)

Negeri Johor

  • P 140 – Segamat – Dr Chua Jui Meng (KEADILAN), S Subramaniam (BN)
  • P 141 – Sekijang – Anuar Abd. Manap (BN)
  • P 142 – Labis – Chua Tee Yong (BN)
  • P 143 – Pagoh – Muhyiddin Yassin (BN)
  • P 144 – Ledang – Hamim Samuri (BN)
  • P 145 – Bakri – Er Teck Hwa (DAP), Chris Lee Ching Yong (BN)
  • P 146 – Muar – Nor Hizwan Ahmad (KEADILAN), Razali Ibrahim (BN)
  • P 147 – Parit Sulong – Khairuddin Abd Rahim (PAS), Noraini Ahmad (BN)
  • P 148 – Ayer Hitam – Wee Ka Siong (BN)
  • P 149 – Sri Gading – Aziz Kaprawi (BN)
  • P 150 – Batu Pahat – Dr Idris Jauzi (KEADILAN), Dr. Mohd. Puad Zarkashi (BN)
  • P 151 – Simpang Renggam – Liang Teck Meng (BN)
  • P 152 – Kluang – Liew Chin Tong (DAP), Hou Kok Siong (BN)
  • P 153 – Sembrong – Onn Abu Bakar (KEADILAN), Hishammuddin Hussein (BN)
  • P 154 – Mersing – Dr. Abd. Latiff Ahmad (BN)
  • P 155 – Tenggara – Halimah Mohamed Sadique (BN)
  • P 156 – Kota Tinggi – Noor Ehsanuddin Mohd. Harun Narrashid (BN)
  • P 157 – Pengerang – Azalina Othman (BN)
  • P 158 – Tebrau – Steven Choong Siow (KEADILAN), Khoo Soo SEang (BN)
  • P 159 – Pasir Gudang – Abdul Ghafir Abdul Hamid (KEADILAN), Normala Abd. Samad (BN)
  • P 160 – Johor Bharu – Md Hashim Hussein (KEADILAN), Shahrir Samad (BN)
  • P 161 – Pulai – Salahuddin Ayub (PAS), Nur Jazlan Mohamed (BN)
  • P 162 – Gelang Patah – Lim Kit Siang (DAP), Abdul Ghani Othman (BN)
  • P 163 – Kulai – Yeo Tung Siong (DAP), Tay Chin Heain (BN)
  • P 164 – Pontian – Dayangku Intan Tengku Abd Hamid (KEADILAN), Ahmad Maslan (BN)
  • P 165 – Tanjong Piai – Wong You Fong (BN)

Negeri Sabah

  • P 167 – Kudat – Musalim Tanjul (KEADILAN), Abdul Rahim Bakri (BN)
  • P 168 – Kota Marudu – Anthony Mandiau (KEADILAN), Dr. Maximus Ongkili (BN)
  • P 169 – Kota Belud – Saidil Simoi (KEADILAN), Abd. Rahman Dahlan (BN)
  • P 170 – Tuaran – Wilfred Bumburing (APS-KEADILAN), Madius Tangau (BN)
  • P 171 – Sepanggar – Dr Chong Eng Leong (KEADILAN), Jumat Idris (BN)
  • P 172 – Kota Kinabalu – Dr Hiew King Chiew (DAP), Chin Tek Ming (BN)
  • P 173 – Putatan – Mazhry Nasir (KEADILAN), Dr. Marcus Mojigoh (BN)
  • P 174 – Penampang – Darell Leiking (KEADILAN), Bernard Dompok (BN)
  • P 175 – Papar – Rosnah Abdul Rashid Shirlin (BN)
  • P 176 – Kimanis – Anifah Aman (BN)
  • P 177 – Beaufort – Lajim Ukin (PPPS-KEADILAN), Azizah Mohd. Dun (BN)
  • P 178 – Sipitang – Sapawi Amat Wassali@Ahmad (BN)
  • P 179 – Ranau – Jonathan Yassin (KEADILAN), Ewon Ebin (BN)
  • P 180 – Keningau – Joseph Pairin Kitingan (BN)
  • P 181 – Tenom -
  • P 182 – Pensiangan -
  • P 183 – Beluran – Ronald Kiandee (BN)
  • P 184 – Libaran – Juslie Ajirol (BN)
  • P 185 – Batu Sapi – Linda Tsen Thau Lin (BN)
  • P 186 – Sandakan -
  • P 187 – Kinabatangan – Bung Moktar Radin (BN)
  • P 188 – Silam – Datu Nasrun Datu Mansor (BN)
  • P 189 – Semporna – Mohd. Shafie Apdal (BN)
  • P 190 – Tawau – Mary Yap Kain Ching (BN)
  • P 191 – Kalabakan – Abdul Ghapur Salleh (BN)

Negeri Sarawak

  • P 192 – Mas Gading -
  • P 193 – Santubong -
  • P 194 – Petra Jaya -
  • P 195 – Bandar Kuching – Chong Chein Jen (DAP), Tan Kai (BN)
  • P 196 – Stampin – Dr Tang Sie Hing (DAP), Yong Khoon Seng (BN)
  • P 197 – Kota Samarahan – Dr Ramblam Rahmat (KEADILAN)
  • P 198 – Mambong – Willie Monggin (KEADILAN)
  • P 199 – Serian – Richard Riot (BN)
  • P 200 – Batang Sadong -
  • P 201 – Batang Lupar – Zulkifli Abang Engkeh (KEADILAN)
  • P 202 – Sri Aman – Nicholas Mujah (KEADILAN)
  • P 203 – Lubok Antu – Nicholas Bawing Anggat (KEADILAN)
  • P 204 – Betong -
  • P 205 – Saratok – Ali Biju (KEADILAN)
  • P 206 – Tanjong Manis -
  • P 207 – Igan -
  • P 208 – Sarikei – Ding Kuong Hiing (BN)
  • P 209 – Julau – Andy Wong Hong Yu (KEADILAN)
  • P 210 – Kanowit – Thomas Laja (KEADILAN)
  • P 211 – Lanang – Tiong Thai King (BN)
  • P 212 – Sibu – Alice Lau (DAP), Vincent Lau (BN)
  • P 213 – Mukah -
  • P 214 – Selangau – Joshua Jabeng (KEADILAN)
  • P 215 – Kapit -
  • P 216 – Hulu Rajang – Abun Sui Anyit (KEADILAN)
  • P 217 – Bintulu -
  • P 218 – Sibuti -
  • P 219 – Miri – Sebastian Ting (BN)
  • P 220 – Baram – Ronald Engan (KEADILAN)
  • P 221 – Limbang – Baru Bian (KEADILAN)
  • P 222 – Lawas – Dr Bob Langup (DAP)

- Jangan lupa 5 Mei nanti icon smile Senarai Penuh Nama Calon Parlimen PRU13   BN, PKR, PAS & DAP

Posted in Berita, Informasi, Isu Semasa. Tagged with , , , , , , , , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>